1. Home
  2. Usługi
  3. Spedycja kolejowa

Spedycja kolejowa FCL (transport Multimodalny). Transport multimodalny to przewóz towarów przy użyciu co najmniej dwóch różnych gałęzi transportu. W polskiej rzeczywistości ze względu na brak regularnych połączeń śródlądowego transportu kontenerowego, transport multimodalny oznacza de facto połączenie transportu kolejowego oraz drogowego.

 

Jego główną wartością jest możliwość przewozu cięższych kontenerów niż byłoby to możliwe przy wykorzystaniu wyłącznie transportu drogowego. Transport multimodalny jest także bardziej ekologiczny niż transport samochodowy, a przy tym - na większych odległościach - często mniej od niego kosztowny.

Group 21

Spedycja kolejowa – wyzwania i rozwiązania

W świetle białej księgi transportu, przyjętej przez Komisję Europejską w 2011 roku, stajemy przed ambitnym wyzwaniem transformacji sektora transportu towarów. Zgodnie z założeniami dokumentu, do 2030 roku co najmniej 30% transportu drogowego towarów na dystansie ponad 300 km ma zostać przeniesionych na alternatywne środki przewozu, a do 2050 roku odsetek ten ma wzrosnąć do 50%. Celem jest zmniejszenie negatywnego wpływu transportu drogowego na środowisko przez promowanie efektywniejszych, bardziej ekologicznych form transportu, takich jak spedycja kolejowa czy transport multimodalny.

Chociaż przejście na transport kolejowy i multimodalny oferuje liczne korzyści środowiskowe i może przyczynić się do dekongestii dróg, wiąże się także z wyzwaniami. Do największych należy zaliczyć wydłużony czas transportu oraz kwestie związane z terminowością dostaw. Kluczową rolę w przezwyciężaniu tych wyzwań odgrywa strategiczne planowanie i wybór optymalnych połączeń intermodalnych, które minimalizują te niedogodności.

Mask Group 22

Nasza oferta w zakresie transportu kolejowego i multimodalnego

Jako doświadczony partner logistyczny, oferujemy wsparcie w zakresie wyboru najlepszego rozwiązania transportowego dla Waszych ładunków:

  • optymalizacja połączeń intermodalnych – dobieramy najefektywniejsze kombinacje transportu kolejowego i multimodalnego, dostosowane do indywidualnych potrzeb i wymagań naszych Klientów;
  • współpraca z przewoźnikami – nasza współpraca z wiodącymi przewoźnikami kolejowymi i operatorami transportu intermodalnego na polskim rynku gwarantuje dostęp do szerokiej gamy usług transportowych;
  • dostęp do terminali przeładunkowych – realizujemy transporty przez kluczowe terminale przeładunkowe w Polsce, zapewniając efektywny przepływ towarów;
pexels-robert-so-12196578
  • transporty na Nowym Jedwabnym Szlaku – oferujemy usługi transportowe w ramach Nowego Jedwabnego Szlaku, łączącego Europę z Azją, co otwiera nowe możliwości dla międzynarodowego handlu;
  • kompleksowa obsługa – zapewniamy pełną obsługę spedycyjną oraz celną, ułatwiając przepływ towarów i minimalizując formalności;
  • ubezpieczenie Cargo – na życzenie klienta oferujemy możliwość dodatkowego ubezpieczenia ładunku, zwiększając bezpieczeństwo transportowanych towarów.
pexels-mirko-fabian-11336938

Nasza oferta obejmuje również międzynarodowy transport, taki jak:

co pozwala na dobór najbardziej efektywnego rozwiązania logistycznego dla każdego rodzaju ładunku. Stawiając na transport kolejowy i multimodalny z EXPOLCO, zyskujesz nie tylko ekologiczne i efektywne rozwiązanie logistyczne, ale również partnera, który zapewni, że ładunki dotrą do celu bezpiecznie, na czas i w optymalnych warunkach.

Gotowy do zasilenia Twojego łańcucha dostaw?

Inteligentniejsza logistyka z zespołem, który Cię wspiera.
Skontaktuj się z nami
Zapytanie ofertowe
Close
Administrator danych: Expolco Transped Sp. z o.o., ul. Indyjska 13, 81-336 Gdynia. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań o charakterze marketingu bezpośredniego za pośrednictwem wybranego przez Państwa kanału uzyskania informacji, co stanowi realizację prawnie uzasadnionego interesu administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Więcej szczegółów dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityka prywatności.
Anuluj