Nadpodaż kontenerów na globalnym rynku

  1. Home
  2. Blog
  3. Nadpodaż kontenerów na globalnym rynku
Opublikowano: 29.11.2023
Kategoria:
5 min czytania
kontenery lower

W swoim najnowszym raporcie "Container Equipment Forecast" firma Drewry stwierdza, że na globalnym rynku przewozów kontenerowych mamy obecnie do czynienia nie tylko z podpodażą mocy przewozowej, ale także z nadpodażą sprzętu kontenerowego. 

Aktualnie globalna flota liczy około 6 tysięcy kontenerowców o całkowitej pojemności ok. 28 mln TEU. W obiegu natomiast jest ok. 55 mln TEU sprzętu, co skutkuje tysiącami pustych i nieużywanych  kontenerów, które zalegają na depotach, generując niepotrzebne koszty składowania.

Drewry szacuje, że w tym roku globalny pool kontenerów skórczy się o 2.6% i spodziewa się kolejnej redukcji w roku 2024. Ostatni raz sytuacja, gdy globalna podaż kontenerów kurczyła się w ujęciu rocznym miała miejsce pomiędzy 2008 i 2009 rokiem - podczas globalnego kryzysu finansowego.

Poprzedni artykułPoprzedni artykułNastępny artykułNastępny artykuł
Kategorie
Podobne artykuły

Bezpieczeństwo przewozu towarów niebezpiecznych na morzu. Najważniejsze aspekty.

Gemini - nowa umowa armatorów

Utrudniona żegluga przez Morze Czerwone

Zapytanie ofertowe
Close
Administrator danych: Expolco Transped Sp. z o.o., ul. Indyjska 13, 81-336 Gdynia. Państwa dane osobowe będą przetwarzane w celu prowadzenia działań o charakterze marketingu bezpośredniego za pośrednictwem wybranego przez Państwa kanału uzyskania informacji, co stanowi realizację prawnie uzasadnionego interesu administratora (art. 6 ust. 1 lit. f RODO). Więcej szczegółów dotyczących przetwarzania danych osobowych znajdziecie Państwo w Polityka prywatności.
Anuluj